LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Situata kaotike në PD/ Zv.ambasadori amerikan “zbarkon” në selinë blu

3 Dhjetor 2021, 12:34, Politikë CNA
Situata kaotike në PD/ Zv.ambasadori amerikan “zbarkon” në

Zëvendës Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës,Demian Smith ka shkuar këtë mesditë në selinë blu.

Vizita e diplomatit amerikan në PD vjen ndërkohë që situata e brendshme në partinë më të madhe opozitare në vend është e tensionuar që prej 9 shtatorit, kur Lulzim Basha përjashtoi nga grupi parlamentar liderin historik Sali Berisha.

Kujtojme ketu se, më 11 Dhjetor pritet të mblidhet Kuvendi Kombëtar, i cilësuar si i jashtëzakonshëm, thirrur me firmat e delegatëve.

Berisha e ka cilësuar si ditëlindje e dytë të PD datën 11, ndërsa nga ana tjetër Basha dhe mbështetësit e tij deklarojnë se ka vetëm një Kuvend legjitim, ai i datës 18. 

Lajmet e fundit nga