LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dosja e lobimeve “fundos” Bashën?/ Meta tregon çfarë e terrorizon kreun e PD

3 Dhjetor 2021, 09:40, Politikë CNA
Dosja e lobimeve “fundos” Bashën?/ Meta tregon

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi mbrëmjen e djeshme se kreu në detyrë i PD, Lulzim Basha kishte gënjyer për lobimin në SHBA, me Nick Muzin.

I ftuar në ‘Çim Peka Live’ në Syri TV, Berisha tha se Basha nuk shkon në SHBA sepse ka frikë se arrestohet për akuzat e pastrimit të parave.

Ndërkohë, po mbrëmjen e djeshme edhe Presidenti Ilir Meta tregoi se e njëjta dosje i kishte shkuar në zyrë edhe atij.

?Ai kishte dosjen e Muzinit, që ai zotëria sikur ja ka çuar tij zotërisë tjetër te PD-së ma ka sjellë edhe mua të Muzinit. Më ka thënë, ?jo agjentë, rusë, këto?.

Unë kam qeshur dhe i kam thënë lëri këto, Berisha ka një problem, është më anti-rus sesa duhet dhe duhet të jetë më i përmbajtur. Ai më tha thënë, jo more, doktori është në rregull, por ky tjetri është keq, është kështu dhe ashtu? tha Meta për “Log”.

Po ashtu, Meta tha se Bashën e terrorizon edhe një roje ambasade, pasi ka gënjyer dhe ka probleme.

“Atë (Lulzim Bashën) e terrorizon edhe një roje ambasade. Sepse po të gënjesh dhe të kesh probleme ashtu përfundon?, deklaroi presidenti./CNA.al

Lajmet e fundit nga