LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta nxjerr zbuluar Bashën/ “Gënjen për 30 qershorin”

2 Dhjetor 2021, 20:41, Politikë CNA
Meta nxjerr zbuluar Bashën/ “Gënjen për 30 qershorin”

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur kreut të PD, Lulzim Basha, ku ky i fundit mohonte të ishte ai që kishte kërkuar anulimin e datës së zgjedhjeve të 30 Qershorit 2019.

I ftuar në emisionin ?Log? me Endri Xhafën në ABC, Meta theksoi se së pari ky ka qenë një vendim edhe nga ana e tij, duke treguar që nuk fshihet pas vendimeve që merr.

?E para ai ka qenë një vendim i imi, unë nuk jam mësuar të fshihem për vendimet e mia. Ashtu sikur është po kaq e qartë që personalitetet kryesore në Bundestag kishin në dorë vendimmarrjen për Shqipërinë dhe situatën në Ballkan dhe nuk donin ta ndanin Shqipërinë nga Maqedonia bënë deklarata dhe se jemi gati të ndërmjetësojmë që të bëhet kjo dhe ajo. 

Këtu mbaj mend tensionin, manifestimet, dhunën e jashtëzakonshme. Tani po të them, vendimi ishte i imi për ato arsye që janë në dekretin që janë bërë publik. Një nga arsyet kryesore, pasi mund ta bëja edhe të hënën, të mërkurën apo të premten, por unë e kam shpjeguar në cfarë rrethanash kam qenë. 

Dhe ky zotëria që thotë gënjen unë, nuk e di nëse ka ndonjë shqiptar që beson. Mua më është dhënë ky mesazh, bëj cfarë të mundesh për të shmangur dhunën dhe kam pasur një shqetësim për mitingun e datës 8 se ky zotëria që thotë gënjen Meta, nga shkallët e selisë së PD-së tha se po lajmëroj kupolën e PS-së, baroi arsyeja dhe në datë 8 qershor do të bëhet nami dhe qëndrimi i tyre ka qenë shumë i qartë nuk duam dhunë dhe ka qenë kundër keqpërdorimit të tyre se mbrapa këtyre vendimeve qëndronin ata? deklaroi Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga