LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpallja “non grata” e Berishës/ Paloka zbulon bisedën private në zyrë me Bashën  

2 Dhjetor 2021, 20:37, Politikë CNA
Shpallja “non grata” e Berishës/ Paloka zbulon bisedën

Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka, në emisionin Opinion me Bledi Fevziun ka folur për situatën në të cilën ndodhet Partia Demokratike, ku është diksutuar edhe mbajtja e Kuvendit me 11 dhjetor.

Ndër të tjera, Paloka ka zbuluar bisedën private që ka zhvilluar me Lulzim Bashën, ku sipas Palokës edhe vetë kryetari e ka pranuar se shpallja non grata e Berishës ishte një akt politik kundër PD dhe në mbështetje të Edi Ramës.

?Absolutisht po! Arsyeja pse unë jam pozicionuar që në fillim krah Berishës për këtë çështje është se e kam pasur të qartë qëndrimin tim dhe me Bashën dhe fillimisht ai ka rënë dakord me mua. Që kur u shpall non grata Berisha, unë i thash Bashës në zyrën e tij se ky nuk është një akt kundër Berishës por akt politik në mbështetjet të Ramës. Kjo ka qenë bisedë e imja me Bashën dhe kemi rënë dakord që ky akt është kundër PD?, ka thënë Paloka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga