LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PS-PD “bëjnë paqe”/ Opozita bashkon votat me mazhorancën për tre projektligje

2 Dhjetor 2021, 18:07, Politikë CNA
PS-PD “bëjnë paqe”/ Opozita bashkon votat me

Në seancën e sotme plenare mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike ka pasur jo vetëm debate, por edhe konsensus mes tyre, për disa projektligje që ishin parashikuar në rendin e ditës.

Tre prej tyre u miratuan edhe me votat e opozitës; ligji për parandalimin e pastrimit të parave, marrëveshja me Pfizer për furnizimin me vaksina dhe rregullorja e re e Kuvendit.

Deputetët e Partisë Demokratike pavarësisht ndasive të thella për shumë çështje bashkuan votat me shumicën socialiste duke miratuar këto tre projektligje.

Projektligj ?Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 9917, datë 19.05.2008 ?Për parandalimin e pastrimit të parave dhe financimit të terrorizmit të ndryshuar? u miratua me 106 vota pro, projektvendimi ?Për një ndryshim në vendimin nr. 166, datë 16.12.2004 ?Për miratimin e Rregullores së Kuvendit? kaloi me 111 vota pro dhe akt normativ ?Për miratimin e tekstit te disa ndryshimeve ne marrëveshjen për prodhimin e furnizimin me vaksinën ?Pfizer? me 112 vota pro./CNA.al

Lajmet e fundit nga