LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Ju mbroni Klodian Zoton”/ Tabaku apelon mazhorancën: Hajdeni të bashkëpunojmë

2 Dhjetor 2021, 12:01, Politikë CNA
"Ju mbroni Klodian Zoton”/ Tabaku apelon mazhorancën: Hajdeni

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka ashpërsuar tonet në lidhje me aferën korruptive të inceneratorëve.

Nga foltorja e Kuvendit, Tabaku, ka dhënë alarmin se afera e inceneratorëve është e lidhur ngushtë me politikën dhe po mbrohet prej saj.

?Rasti i inceneratorëve, një aferë që i ka mbyllur gojën shumë mediave. Me këto ligje ne nuk mund t?i japim zgjidhje në rastin e pastrimit të parave.

Sepse ka mbështetje politike, ka mbrojtje politike. Sepse parlamenti ka krijuar një mburojë.

Sot parlamenti miraton ligje për estetikë dhe nuk e kapin në thelb problemin.

Mua sot ligjet nuk më verifikojnë që Klodian Zoto nuk është i lidhur me politikën dhe nuk ka asnjë lidhje me politikën tonë?, ka thënë Tabaku.

Më tej deputetja demokrate, si kryetare e Komisionit Hetimor për inceneratorët,  ka apeluar mazhorancën për bashkëpunim, pasi deri më tani, sipas saj, janë shpërfillur dhe nuk po dëgjohen./CNA.al

Lajmet e fundit nga