LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Boll më me iluzione”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar numëron “bëmat” e Bashës

2 Dhjetor 2021, 09:14, Politikë CNA
“Boll më me iluzione”/ Ish-anëtari i Këshillit

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka numëruar disa nga ?bëmat? e kreut në detyrë të PD, Lulzim Basha, që kanë çuar në dështime të njëpasnjëshme.

Në një postim në rrjetet sociale, ai iu drejtohet edhe atyre që kanë mbështetur Bashën, ku shkruan se ?Të gjithë këta në 9 shtator ?u zgjuan? si me magji nga ?ëndrra e keqe?!

Po ashtu, Kulluri iu drejton një mesazh demokratëve, ndërsa shkruan se duhet një PD e vërtetë, dhe fituese.

Prandaj, thekson Kulluri, edhe ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të Partisë Demokratike.

?Na thanë ?të shitur?! Na censuruan në mediat e opozitës! E quajten statutin demokratizues të 2018 si ?të parakohshëm?! Kur folëm për një PD konservatore uronin Bidenin të parët! Kur u bënë listat e turpit në 2017 folën me gjysëm zëri dhe pastaj hynë në rreshtin e Lul Bashes!

Kur thamë se nuk vihet në pushtet duke përcare partinë thanë ?po e bëjnë për arsye personale?! Lanë bashkitë në duart e PS por na akuzonin ?pse nuk dilnim në protesta?, megjithëse ne të parët ishim aty!

Futi njerëzit të votonin kundër njëri-tjetrit për kandidatët për deputetë, por ndërkohë shtyheshin për një vend në listë!

Vodhi zgjedhjet për kryetar partie por ?nuk pati problem?! Përjashtoi 28 mijë demokratë nga e drejta e votës, por vetë u bënin presion strukturave për të votuar një humbës serial!

Të gjithë këta në 9 shtator ?u zgjuan? si me magji nga ?ëndrra e keqe?!

Nuk është se nuk e dinin apo nuk kuptonin se si u shkatërrua Partia Demokratike nga Lulzim Basha! Thjeshtë bashkëpunuan aktivisht apo në heshtje! Tani bëjnë heroin, duke ndjekur ?revolucionin demokratik? a thua se mezi kishin pritur!

Prandaj kam shpallur kandidaturën për kryetar të PDSH për ti thënë ?boll më me iluzione?!

Duhet një PD e vërtetë që të jetë fituese!?-shkruan Edvin Kulluri./CNA.al

Lajmet e fundit nga