LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Paaftësi absolute e Bashës”/ Olli tregon pse u krijua konflikti në PD

1 Dhjetor 2021, 20:28, Politikë CNA

Leonard Olli, ish-anëtar i Këshillit Kombëtar i Partisë Demokratike, u shpreh se ?situata në Partinë Demokratike është krijuar vetëm nga paaftësia absolute e Lulzim Bashës?.

Në studion e ?Debat? nga Alba Alishani, në A2 CNN, Olli deklaroi se Basha nuk ka pasur zotësi për të menaxhuar forcën më të madhe të së djathtës në vend.

?11 dhjetori erdhi si rezultat jo i zotit Sali Berisha. Kjo datë dhe e gjithë situata në Partinë Demokratike nuk është iniciativë e zotit Berisha, por i paaftësisë absolute të zotit Lulzim Basha për të menaxhuar forcën më të madhe politike të së djathtës?, tha Olli.

Sipas Ollit, nëse Kuvendi në datën 11 dhjetor mblidhet, ai është vendimmarrës.

?Ai Kuvend ka të drejtën menjëherë që të ndryshojë statutin dhe të hapë garën për kryetar. Që në atë moment, zoti Basha është i shkarkuar si kryetar i Partisë Demokratike?, theksoi Olli.

Lajmet e fundit nga