LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nishani ironizon Bashën/ “Nuk ka logjikë politike dhe seriozitet”

1 Dhjetor 2021, 19:28, Politikë CNA
Nishani ironizon Bashën/ “Nuk ka logjikë politike dhe

Ish presidenti Bujar Nishani deklaroi se projekti politik i kreut të PD, Lulzim Basha është konfirmuar si humbës dhe kjo tregon se PD-ja ka nevojë për një projekt të ri.

I ftuar në një intervistë për emisionin ?Debat? nga Alba Alishani, në A2 CNN ai theksoi se vula i takon shumicës sepse mund të dalë dikush, të bëjë një vulë në kancelari dhe të thotë që unë jam kreu i PD-së.

 ?Opozita pothuajse nuk ekziston dhe alternativa e vetme është rikthimi i saj. E dyta, projekti politik i zotit Basha është konfirmuar si humbës, që do të thotë se PD-ja ka nevojë për një projekt të ri. 

Vula i takon shumicës sepse mund të dalë dikush, të bëjë një vulë në kancelari dhe të thotë që unë jam kreu i PD-së. Vula përfaqëson vullnetin politik të shumicës së anëtarësisë së PD-së. Është e vështirë të debatosh me ata që thonë ?unë kam vulën? sepse kjo nuk ka logjikë politike dhe seriozitet. 

Në procesin e ringritjes së partisë, do të krijohet mundësia për garën e vërtetë. Pritshmëritë janë që të ketë një hapësirë të madhe për të garuar në PD, jo vetëm për postin e kryetarit, por edhe për shumë poste të tjera në parti?, shprehu ish presidenti./CNA.al

Lajmet e fundit nga