LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli nga ortakët e inceneratorëve, sonte shfaqet tek Irfani

2 Dhjetor 2021, 11:56, Politikë CNA

Lulzim Basha duket se ka zgjedhur që turin e tij mediatik ta ketë shumë afër qeverisë, apo klientelës së saj. Sa tek ortakët e inceneratorëve në Top Channel, tek Ben Blushi, ku pati edhe një incident, sot ka zgjedhur një tjetër televizion, atë të mikut të tij Irfan Hysenbelliu. Njeriu që ndërtoi tetë kate pallat pa leje dhe iu legalizua. Njeriu që Lulin e quan ?vëlla Luke?. Por do jetë nën moderimin e Sokol Ballës.

Çështja është sa i qartë do jetë Sokoli si gazetar, apo edhe ai do pranojë ?lugën me çorbë? të gatuar në paradhomën e Irfanit, për shkak të miqësisë dhe ?dashurisë?, me Lulzim Bashën?

Pra, është mjaft e thjeshtë. Lulzim Basha shpesh i blen oraret televizive, studiot ku shfaqet. Gjithçka duket të jetë, me gjoja pyetje që do të vërtiten rreth të njëjtës situatë.

Pra, pse Luli përjashtoi Doktorin? Si e përjashtoi Doktorin? Nga e përjashtoi Doktorin? Dhe pse Doktori është i ?keqi?, në përfundim të analizës që do të bëhet nga Sokol Balla dhe Lulzim Basha.

Kjo, sepse Sokol Balla përtej miqësisë së Irfanit me Lulzim Bashën është edhe njeriu që ka pasur përplasje të ashpra me Sali Berishën.

Balla njihet edhe si gazetar, shërbëtor i kryeministrit dhe shumë afër Edi Ramës. Por, një nga ?armiqtë? mediatik të Sali Berishës. Për më tepër kanë pasur së bashku edhe debate dhe përplasje publike.

Tashmë Sokol Balla do të ketë në tryezë Lulzim Bashën, i cili nga ?benjamin? i Sali Berishës, tani është “armiku” i tij kryesor në krye të PD-së. Dhe si i tillë, Sokol Balla duhet t?i shërbejë për të mbajtur sa më gjatë Lulin në krye të PD-së, që normalisht Irfani ta ketë mirë, dhe Edi Rama të zgjasë pushtetin e tij./CNA.al

Ajo që nuk u pa në Top Channel/ Basha dhe Desada sherr me gazetarët

Zbulohen pazaret e Lulzim Bashës me bosët e inceneratorëve/ Mirel Mërtiri kandidati që do sfidojë Erion Veliajn?

Lajmet e fundit nga