LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga “Open Ballkan” tek marrëveshja me Pfizer/ Debatet politike në seancën e sotme parlamentare

2 Dhjetor 2021, 07:57, Politikë CNA
Nga “Open Ballkan” tek marrëveshja me Pfizer/ Debatet politike

“Open Ballkan? do të vërë sot kryeministrin Edi Rama përballë deputetëve të PD.

Deputeti Tritan Shehu ka kërkuar interpelancë me kryeministrin, për projektin ?Open Ballkan?.

Në seancën e sotme, që do të nis si zakonisht në orën 10 parashikohet edhe miratimi i një akti normativ që lidhet me disa ndryshime të marrëveshjes së institucioneve shqiptare me kompaninë Pfizer për sigurimin e vaksinave anti-Covid.

Një tjetër pikë që do të diskutohet ka lidhje me ndryshimet në ligjin për parandalimin e parave dhe financimit të terrorizmit.

Nuk do të mungojnë gjithashtu edhe diskutimet jashtë rendit të ditës./CNA.al

Lajmet e fundit nga