Connect with Us

Ajo që nuk u pa në Top Channel/ Basha dhe Desada sherr me gazetarët

Politikë

Ajo që nuk u pa në Top Channel/ Basha dhe Desada sherr me gazetarët

Publikuar

-

/
cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Dje në Top Channel, televizionin e ortakëve të pronarëve të inceneratorëve, të cilët Basha bën sikur po i heton nëpërmjet një Komisioni Hetimor farsë, përveç paraqitjes së kreut të PD-së në një intervistë të parapërgatitur, me pyetje të parapërgatitura, me një skenar të shkruar dhe rakorduar më parë, ka pasur edhe incidente.

Edhe pse gjithçka ishte menduar shumë mirë, skaleta ishte shkruar. Insertet po ashtu ishin të përgatitura për Eni Vasilin. Gjithçka ishte dakordësuar. Por, mesa duket gazetarët kanë “rrëshkitur”.-raporton CNA.al.

Të ndodhur përballë presionit apo dhe fjalëve të Lulzim Bashës, Robert Rakipllari, Aron Sulo dhe Enton Abilekaj janë përplasur me kreun e PD-së.

Ka pasur nervozizëm mes Lulzim Bashës dhe Robert Rakipllarit. Ka rënë në sy që pjesën e tretë Enton Abilekaj nuk e ka pyetur fare Eni Vasili dhe as nuk ka denjuar t’i japë fjalën.

Ka pasur përplasje të forta gjatë pushimit, aq sa Lulzim Basha i ka folur ashpër Robert Rakipllarit duke i kërkuar llogari pse po e pyeste aq keq dhe pse po bënte pyetje të tilla provokative.

LEXO EDHE:  Vendi në krizë të thellë politike/ Ish ministri leksion Bashës

Ndërkohë nga ana tjetër, në studio ka hyrë duke bërtitur Desada Metaj, këshilltarja për media e Lulzim Bashës.

Më pas është dashur ndërhyrja e drejtorit të përgjithshëm të Top Channel, Ben Blushi, që situata të shtensionohej.-raporton CNA.al.

Pasi Desada, mësohet se ka kontaktuar Ben Blushin, për të respektuar marrëveshjen e bërë më parë me kreun e PD-së, i cili do të dilte në studion e emisionit “Open” në Top Channel.

Qartazi tashmë një nga burimet që ndodhej në atë sallë, i tha CNA.al se jo vetëm ishte rakorduar çdo gjë, por Basha u bë nervoz pikërisht për faktin pse nuk po respektohej pakti që ishte bërë më parë me Top Channel.

Kjo ka sjellë dhe incidentin, për shkak të pyetjeve që gazetarët filluan t’i bënin të forta dhe Bashën të cilin thuajse e kapën “gafil”, të papërgatitur dhe si gjithmonë me gënjeshtra në majë të gjuhës./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Haluçinacionet e Lulzim Bashës/ “Berisha çoi Flamur Nokën për të na dhunuar”

Publikuar

-

Nga

Lulzim Basha ka hedhur një deklaratë për mediat në emër të Partisë Demokratike ku akuzon ish kryeministrin Sali Berisha, për dhunë në protestën e 8 Janarit.

Sipas të njëjtës deklaratë Sali Berisha madje përzgjodhi një grup mercenarësh të drejtuar nga Flamur Noka për të goditur demokratët që ishin brenda selisë.

“Dhuna kundër PD u organizua dhe planifikua deri në detaje.

 Sali Berisha madje përzgjodhi një grup mercenarësh të drejtuar nga Flamur Noka për të goditur demokratët që ishin brenda selisë. Sali Berisha dhe banda e tij kriminale bënë gjithçka për të përplasur demokratët më njëri-tjetrin, por dështuan.

 Kryesia e PD, Kuvendi Kombëtar, Këshilli Kombëtar dhe mbarë demokratët qëndruan fort për të mos e kthyer partinë në bunkerin e një personi të shpallur non grata për korrupsion madhor nga partneri ynë strategjik.

 Demokratët e kanë braktisur platformën e dhunës dhe të bashkuar do të ndërtojnë mbi rrënojat e se shkuarës, një PD moderne dhe europiane si alternativën më të mirë për ta nxjerrë Shqipërinë tonë nga tranzicioni 30 vjeçar”, thuhet në deklaratë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-Dëborë, erë dhe mjegull në zonat malore/ ARRSH apelon drejtuesit e mjeteve

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Temperatura të ulëta gjatë natës kanë sjellë dhe reshejte e dëborës mëngjesin e sotëm, në zonat malore.

Në aksin Ura e Zapodit-Shishtavec, në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje bore shoqëruar me erë të fortë.

Autoriteti Rrugor Shqiptar, ka njoftuar se po punohet për pastrimin e aksit nga bora dhe për momentin qarkullimi bëhet pa zinxhirë.

LEXO EDHE:  Rama tregon lëvizjen e Berishës për të larguar nga SHQUP-i, Bashën

LEXO EDHE:  “17 vjeç lidha besë me Berishën”/ Topalli për deklaratat e Bashës: Mos e merrni seriozishtDrejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit natën dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën  të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore”, apelon ARRSH./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

I shkarkuari nuk e prish gjumin e mëngjesit/ Basha vijon serialin e mbledhjeve të blinduara pasdite

Publikuar

-

Nga

Ëndrrat e Bashës me Kryeministër/ Kreu i PD, i zhdukur që prej një jave

Lulzim Basha do të mbledhë sot Kolegjin e kryetarëve. Se me çfarë legjitimiteti vetëm ai e di, pasi ai është tashmë i shkarkuar nga demokratët.

Por ajo që vërehet është se sërish gjumin e mëngjesit nuk e prish dhe e ka lënë për në orën 16.00 të pasdites. “Të nderuar Kryetarë,  datë 12 Janar, ora 16:00 do të zhvillohet mbledhja e Kolegjit të Kryetarëve të PD për diskutimin mbi kalendarin dhe masat për organizimin e partisë në zbatim të vendimit të Kuvendit Kombetar të datës 18 Dhjetor “Për miratimin e programit organizativ të Partisë Demokratike”, që nuk u realizua dot për shkak të dhunës në datën 8 Janar. Në mbledhje merr pjese edhe Sekretariati i Partisë. Programi i diskutuar, propozuar dhe miratuar nga Kolegji i Kryetarëve, do ti nënshtrohet më pas miratimit nga Kryesia e Partisë. Me respekt, Sekretari i Përgjithshëm Gazment Bardhi”, thuhet në mesazhin e Gazment Bardhit./E.S-CNA.al

LEXO TE PLOTE