LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kallëzo penalisht Berishën”/ Balla sugjeron Bashën

2 Dhjetor 2021, 11:53, Politikë CNA
“Kallëzo penalisht Berishën”/ Balla sugjeron Bashën

?Toyota Yaris? është rikthyer sërish në Kuvend, nga kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla.

Ky i fundit, është ndalur tek deklaratat e ish kryeministrit Sali Berisha, i cili ka lëshuar akuza ndaj Lulzim Bashës në lidhje me çështjen e Toyota Yaris, duke thënë se Basha po iu fshihet autoriteteve belge.

Në këto rrethana Balla, i ka sugjeruar kreut të PD-së Lulzim Basha, që të padisë penalisht ish kryeministrin Sali Berisha

?Do doja që Basha të qëndronte në sallë. Bashës do doja t?i sugjeroja meqë Berisha na ka akuzuar të dy për bashkëpunëtorë në çështjen ?Toyota Yaris? të bëjë të njëjtën gjë që bëra unë me Bashën.

Unë Bashën e kallëzova penalisht dhe mendoj që Basha ta kallëzojë penalisht Berishën në Gjykatë. Meqë po flasim për pastrim parash zotëria që bën zhurmë (i drejtohet Bardhit) ka qenë avokat i Bashës në atë gjyq të humbur nga Basha?, tha Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga