LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Të vërtetat e Lulzim Bashës për "Toyota Yaris"/ Dokumentet kapin “mat” kreun e PD?

2 Dhjetor 2021, 13:11, Politikë CNA
Të vërtetat e Lulzim Bashës për "Toyota Yaris"/

Dosja ?Toyota Yaris?, do të jetë sot temë në emsionin ?Çim Peka Live?, ku pritet të hidhet dritë mbi të vërtetat e Lulzim Bashës.

Drejtuesi i emisionit paralajmëron publikimin e dokumenteve ekskluzive të prokurorisë belge.

?Të vërtetat e Lulzim Bashës për ‘Toyota Yaris’

Çfarë dinte para 1 viti Edi Rama për Lulzim Bashen dhe lidhja e tij me ?Toyta Yaris??

A ka kërkuar drejtësia belge ?Procedim Penal? për Lulzim Bashën?

A varet sot fati i Bashës nga drejtësia e kontrolluar prej Edi Ramës?

Sot ne 20.45: Të vërtetat e Lulzim Bashës për ?Toyota Yaris? sipas dokumenteve të drejtësisë belge dhe ?heshtja? e drejtësisë shqiptare.

Kush po thotë të vërtetën, Berisha apo Basha?

Dokumente ekskluzive??-thuhet në mesazhin e gazetarit Peka.

Kujtojmë këtu se ish-kryeministri Berisha disa ditë më parë tha se Rama e mban peng Bashën, me çështjen e ?Toyota Yaris?.

?Meqë jam sot para jush, do t?i kthej një përgjigje. Tre-katër ditë më parë u ankua se po e sulmoj me fjalët e Edi Ramës. Tani do t?i them: peng Basha në qoftë se Edi Rama apo cilido thotë një gjë që qëndron, Sali Berisha nuk e mohon kurrë.

Është e vërtetë që Edi Rama të ka përmendur ty ?Toyota Yaris? në parlament, por është e vërtetë që ai e mban peng me ?Toyota Yaris? Lulzim Bashën sa për dijeni. Prandaj peng Basha, dil e sqaroje aferën e ?Toyota Yaris?, ndave apo jo para me Taulant Ballën në atë aferë.?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga