LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grupi i PD “lëmsh”/ Salianji kundër Tabakut

2 Dhjetor 2021, 12:51, Politikë CNA

Situata në Partinë Demokratike, duket të jetë kaotike.

Përtej debateve politike dhe përplasjeve mes ish-kryeministrit Berisha dhe kreut në detyrë, Lulzim Basha, edhe brenda grupit parlamentar të PD, ka kundërshti dhe përplasje.

Një gjë e tillë është parë edhe sot në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë.Deputetja dhe nënkryetarja e PD, Jorida Tabaku gjatë fjalës së saj në Kuvend, ndër të tjera është ndalur edhe tek ligjit për Bashkëqeverisjen, për të cilin ka thënë se do të votojë kundër.

Por, deputeti i PD, Ervin Salianji ka dalë kundër Tabakut, ndërsa ka theksuar se do të votojë pro këtij ligji.

Pra, as brenda grupit të PD nuk ka qëndrim të unifikuar./CNA.al

Lajmet e fundit nga