LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha e pranon/ ‘Lufta’ ndaj Berishës inat përsonal

2 Dhjetor 2021, 20:23, Politikë CNA
Basha e pranon/ ‘Lufta’ ndaj Berishës inat përsonal

Kreu në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj liderit historik Sali Berisha, ku pranoi se sulmet ndaj këtij të fundit i mori pasi nisi lëvizjen me demokratët.

Duke u vënë përballë dy deklaratave, asaj me 9 shtator se Berisha është i pezulluar deri në një vendim nga SHBA dhe më pas vendimit personal duke e përjashtuar, Basha u pyet se kush ndryshojë. Berisha apo ka një mungesë sinqeriteti ndaj demokratëve nga vetë ai.

?Se di cila është njësia matëse që ju përdorni. Vendimi është marrë më 9 shtator dhe pas kësaj date Berisha ka marë një tur takimesh ku ka përdorur një ligjerim dhe një mënyrë veprimi që për fat të keq rikujton pjesë të trashëgimisë së tij politike me dritëhijet e tij.

Me një fjalor të emëtuar si postkomunist por që mbart të njëjtat tipare të komunizmit, stigmatizimin e atij që nuk mendon si ti. 

Ajo që ka ndodh nga 9 shtatori është manipulimi me gjendjen ku ndodhet sot demokracia shqiptare për interesat vetjake të një njeriu?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga