LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Orteku i demokratëve do të të fshijë ty dhe shpurën tënde”/ Paralajmërohet Basha

3 Dhjetor 2021, 08:35, Politikë CNA
“Orteku i demokratëve do të të fshijë ty dhe

Lulzim Basha, kreu i përkohshëm i PD, ditët e fundit, për të fshehur panikun që e ka zënë po del sa në një studio televizive në tjetrën.

I braktisur ai po kërkon kompesim nëpër emisione që i ?ledhatojnë? llakun e ngrirë nëpër flokë.

Për demokratët, Lulzim Basha nuk është më kryetari i tyre. Pavarësisht se prezantohet si kreu i PD-së, demokratët i kanë vënë vizën, nuk e njohin.

Këtë e shprehin qartë në faqen e Partisë Demokratike në rrjete sociale, e cila duhet se është marrë peng nga Lulzim Basha, për t?i shërbyer në daljet e tij publike.

Ai mund të marrë peng një faqe, në rrjetin social, por nuk ndalon dot demokratët, mendimet dhe deklaratat e tyre.

Kështu ka ndodhur edhe mbrëmë, gjatë kohës që Lulzim Basha ishte në një emision televiziv.

Demokratët e kanë akuzuar për gënjeshtra dhe sërish i kanë bërë thirrje që të largohet me vullnet.

Madje-madje e kanë quajtur të çmendur, por nga ana tjetër edhe i kanë bërë thirrje që të bashkohet me Kuvendin e 11 Dhjetorit.

?Ah bravo lulush për të gënjyer 10 e ke por ik se s?ke përkrahjen as të familjes, besprerë?.

Ti z.Basha, je peng i PD dhe duhet të ikësh ke humbur dy palë zgjedhje?..

Njeri i çmendur…

Shko me 11 aty ku janë shumica e delegatëve dhe garo, nëse është kështu siç thua, se ke përkrahjen e shumicës , atëherë pse se bën, pse frikësohesh oooo Luli vockël?..

Ti ke faj pse është shpallur non grada, sepse ke bashkëpunuar me Ramën për të shpifur kundër Berishës?? Po, për 8 vjet çfarë bëre o zotëri, armik i demokracisë?.?, shkruajnë disa nga demokratët në faqen e Partisë Demokratike.

Më tej ata e parlajmërojnë se nëse nuk dorëhiqet me vullnet, orteku i demokratëve do ta fshijë bashkë me shpurën e tij sorosiane.

?Mashtrues ordiner. Ti kurrë nuk bëhesh burrë, jo më lider. Ti nuk mund të flasësh kurrë në emër të demokratëve, ti nuk i përfaqëson ata, ti je i pabesë. Ti me marrëveshjet tua të orëve të vona vrave idealet e demokratëve. Ti ke vetëm një rrugë: Dorëheqje dhe sa më shpejt, sepse orteku i demokratëve do të fshijë ty me shpurën tënde sorosiane dhe ngjyrën e flokëve. As nuk do përjashtosh as pranosh kënd, sepse ti nuk ishe kurrë lider. Ti je thjeshtë një njeri i kapur, i përdorur, dhe po të ishe Kryeministër ti do të merrje vendime të diktuara për Shqipërinë. Do mbetesh turpi i demokratëve dhe një kukull e Sorosit. Njeriu me maskë që nuk arrite kurrË të dalësh nga pengmarrja?.

 Ti je një mashtrus besë-prerë, prostitutë e Edi Ramës, vegla e tij??, shkruajnë më tej demokratët./CNA.al

Lajmet e fundit nga