LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“PD-në zyrtare e cakton 11 dhjetori”/ Nishani vendos “pikat mbi i”

2 Dhjetor 2021, 21:12, Politikë CNA
“PD-në zyrtare e cakton 11 dhjetori”/ Nishani vendos

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka theksuar se vendimet që do të merren në 11 Dhjetor në Kuvendin Kombëtar të PD-së janë zyrtare dhe se nuk ka kontestim për këtë.

I ftuar në emisionin “Opinion” me Blendi Fevziun në Tv Klan, Nishani shtoi se PD-ja zyrtare është ajo që vendos Kuvendi i datës 11, nuk ka më PD zyrtare jashtë asaj që vendos 11.

?PD zyrtare është ajo që merr këto vendime!

Duhet të kemi parasysh faktin që Kuvendi i 11 dhjetorit nisi si procedurë!

PD-ja zyrtare është ajo që vendos Kuvendi i datës 11, nuk ka më PD zyrtare jashtë asaj që vendos 11.

Nuk ka, nuk ekziston më! Sepse vendos pikërisht legjislacioni i një partie që në këtë rast është statuti, është Kuvendi?, tha Nishani./CNA.al

Lajmet e fundit nga