LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po i shmanget drejtësisë belge/ Justifikohet Basha

2 Dhjetor 2021, 21:33, Politikë CNA
Po i shmanget drejtësisë belge/ Justifikohet Basha

Sot kanë dalë dokumente që provojnë se Lulzim Basha është ende nën hetim nga drejtësia belge për skandalin e Toyota Yaris.

Ndonëse është kërkuar disa herë të dëshmojë , Basha i është shmangur drejtësisë.

Këtë fakt e ka aprovuar dhe avokati Genc Gjokutaj i cili tha se Basha refuzon që të përgjigjet përpara hetuesve belg.

I ftuar sonte në Real Story, Basha tha se nuk është në ndjeke penale dhe se e ka dhënë dëshminë e tij.

?Nuk jam në ndjekje penale, dhe e kam dhënë dëshminë e plot me 25 korrik 2019.

Jam i gatshëm ta përsëris dhe ta jap kudo që ta dëshirojnë. Është dhënë në SPAK në prani të prokurorëve belg?, tha ai.

I pyetur se nëse udhëton dot drejt Brukselit, Basha tha:  Që sonte, dhe kam udhëtuar me dhjetëra herë.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga