LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Kam menduar se do të sjellë diçka ndryshe”/ Debat mes Açkës dhe Garos

2 Dhjetor 2021, 21:22, Politikë CNA
“Kam menduar se do të sjellë diçka ndryshe”/ Debat

Deputetja e PD, Flutura Açka dhe Drejoresha e Komunikimit të Foltoreve të Sali Berishës, Floriana Garo janë përfshirë në një debat.

Të ftuara në emisionin “Opinion” me Blendi Fevziun, Garo u shpreh se demokratët po kërkojnë largimin e Bashës dhe se delegatët do i bashkohen Kuvendit të datës 11 Dhjetor.

Nga ana tjetër, Açka i ka kujtuar se në kohën kur Garo ka qenë ish zëdhënëse e Bashës, gjatë një takimi i është drejtuar atij kryeministër ndërsa sot po cilëson kryeministër, Sali Berishën.

Debati në Opinion

Garo : Të gjithë po dalin dhe po thonë që duan ndryshimin dhe kuvendi është i 11 dhjetorit. Më vjen keq që disave po iu lezeton kaq shumë karrigia e deputetit. Në këtë rast edhe Znj.Açka, unë them këtë gjë kam patur respekt për Açkën se kam menduar se do të sillte diçka ndryshe.

Açka:Ti je në adrenalinë e Foltores. Unë nuk jam politikane tamam. Kemi qenë bashkë në një takim me gratë demokrate dhe ti iu drejtove Bashës, Z. Kryeministri i Shqipërisë.

Garo: Me një dëshirë për ta bërë Bashën kryeministër, çfarë domethënë?

Açka: Ju sot i thoni Berishës Kryeminsitër./ CNA.al

Lajmet e fundit nga