LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi i 11 dhjetorit/ Indrit Hoxha paralajmëron pjesëmarrje të jashtëzakonshme

2 Dhjetor 2021, 21:39, Politikë CNA
Kuvendi i 11 dhjetorit/ Indrit Hoxha paralajmëron pjesëmarrje të

Sekretari i FRPD-së, Indrit Hoxha ka deklaruar se po merret në shqyrtim një kërkesë e delegatëve që Kuvendi Kombëtar i PD-s më 11 Dhjetor të zhvillohet në stadium, për shkak të numrit të lartë të pjesëmarrësve.

I ftuar në studion e ?Opinion? me Blendi Fevziun në Tv Klan, Hoxha theksoi se kjo gjë nuk është vendosur akoma dhe se ajo ditë do të jetë shembull si bëhen zgjedhjet në një parti.

?Ka edhe një kërkesë e cila po merret në shqyrtim që ka ardhur nga delegatët e Kuvendit që të zhvillohet në stadium për shkak se pjesëmarrja do jetë shumë e madhe edhe nga ana e delegatëve, por do të ketë edhe shumë demokratë që kanë dëshirë të marrin pjesë. 

Kjo gjë nuk është vendosur akoma. Do kemi një transparencë dhe do japim shembull si bëhen zgjedhjet në një parti?, tha Hoxha./CNA.al

Lajmet e fundit nga