LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy standartet e Lulit/ “Një të “nënës, e një të njerkës”

3 Dhjetor 2021, 12:16, Politikë CNA

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se në misionin për shkatërrimin e forcës më të madhe opozitare në vend, është unik, në llojin e tij.

Përtej përçarjes dhe shkatërrimit që i ka bërë ditë pas dite kësaj force politike, që kur mori drejtimin e saj, një detaj tjetër që bie në sy është standarti i dyfishtë i Lulit.

Sot në media është raportuar se Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Lezhë, Zef Gjoka ka dhënë dorëheqjen.

Nuk dihet ende se pse Zef Gjoka ka marrë këtë vendim, duke u larguar kështu nga drejtimi i kësaj dege.

Pas largimit të Zef Gjokës, Basha ka komanduar për drejtimin e kësaj dege, deputetin Agron Gjekmarkaj.

Por, çfarë ndodh?

cna, lajme, poltikeNga ana tjetër, kujtojmë këtu se një ditë më parë, ishte kreu i PD-së së Durrësit, Ferdinand Xhaferaj që u largua nga drejtimi i saj për shkak të parashikimeve që bën statuti në lidhje me drejtuesit e degëve lokale kur marrin mandatin e deputetit.

Në këtë rast, ata duhet të largohen nga drejtimi i partisë. Vendimi i Xhaferajt lidhet me statutin.

Por, pse në rastin e Gjekmarkajt nuk vlen statuti I PD?

Pra, Xhaferraj u largua me pretendimin se është deputet, por nga ana tjetër Gjekmarkaj komandohet në krye të degës së Lezhës, duke qënë deputet.

Pra, Lulzim Basha vijon të drejtojë me dy standarte./CNA.al

Jep dorëheqjen kreu i PD-së në Lezhë

Lajmet e fundit nga