LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati ndaj prokurorit Ndoji/ Thirren në seancë dy të mitur, çfarë panë ata ditën e krimit

2 Dhjetor 2021, 09:52, Kronika CNA
Atentati ndaj prokurorit Ndoji/ Thirren në seancë dy të mitur,

Dy të mitur janë thirrur në seancën e sotme në GJKKO, për të dëshmuar në procesin ndaj Redjan Rrajës dhe Arjol Halilaj, në lidhje me atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoji.

Mësohet se dy të miturit janë paraqitur sot në seancë, të shoqëruar nga babai i tyre si dhe një psikolog.

Thirrja e tyre në seancë është bërë pasi dyshohet se kanë parë autorët e dyshuar të antetatit, kur kanë braktisur makinën.

Por, seanca e sotme është shtyrë pasi kanë munguar avokatët e Redjan Rrajës.

Kujtojme ketu se atentati ndodhi në 1 nëntor 2019 në autostradën Tiranë-Durrës, ku mbeti i vdekur Andi Maloku, shoferi i prokurorit Ndoji. Gjithashtu në atentat u plagosën prokurori Arjan Ndoji dhe Aleksandër Laho, Alias Pëllumb Muharremi./CNA.al

Lajmet e fundit nga