LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasi këmbësorin dhe u largua nga vendngjarja/ Arrestohet 39 vjeçari

1 Dhjetor 2021, 09:36, Kronika CNA
Përplasi këmbësorin dhe u largua nga vendngjarja/ Arrestohet 39

 

Një 39 vjeçar është arrestuar nga policoia në gjirokastër, pasi ka përplasur një këmbësor, shtetasin PP, 79 vjeç dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se i moshuari është duke u trajtuar me ndihmë mjekësore në spitalin rajonal të Gjirokastrës.

Njoftimi nga policia:

Specialistët e Trafikut Interurban dhe Urban arrestuan në flagrancë shtetasin K. D., 39 vjeç, banues në Gjirokastër, pasi në lagjen “18-Shtatori”, Gjirokastër, duke drejtuar mjetin tip furgon, ka goditur dhe është larguar nga vendi i ngjarjes, shtetasin P. P., 79 vjeç, banues në  Dropull Gjirokastër, i cili u transportua për ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Gjirokastër.

Materialet në ngarkim të shtetasit K. D. i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme./CNA.al

Lajmet e fundit nga