LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati në Shkodër/ Flasin familjarët e ish-deputetit

30 Nëntor 2021, 09:36, Kronika CNA
Atentati në Shkodër/ Flasin familjarët e ish-deputetit

Familjarët e ish-deputetit Pashko Ujka, i cili mbeti mbrëmjen e djeshme viktimë e atentatit, mohojnë që të jetë plagosur më herët gjatë detyrës së tij.

Sipas abcnews, të afërmit e viktimës janë shprehur se nuk është e vërtetë që ai të jetë plagosur, kërcënuar apo qëlluar shtëpia gjatë kohës kur ka qenë deputet apo kryetar i komunës Velipojë.

Gjithashtu sipas tyre, Ujka nuk i ka pasur borxhe financiare dhe s?ka pasur as mosmarrëveshje për çështje ndërtimesh.

Kujtojmë këtu se ngjarja ndodhi rreth orës 18:15 në lagjen ?Vasil Shanto? në Shkodër, kur 64-vjeçari po lëvizte më këmbë me bashkëshorten e tij. dyshohet se Ujka është qëlluar me selenciator. Në dëshminë e saj bashkëshortja ka thënë se ai ra menjëherë në tokë.

64-vjeçari mori një plagë në shtyllën kurrizore. Ai ndërroi jetë në spital, pasi ishte futur në sallën e operacionit.

Iu bë atentat/ Humb jetën në spital ish-deputeti

Lajmet e fundit nga