LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bënte "namin" duke vjedhur në banesat e Durrësit/ Arrestohet 29 vjeçari

29 Nëntor 2021, 12:59, Kronika CNA
Bënte "namin" duke vjedhur në banesat e Durrësit/

Një 29 vjeçar është arrestuar nga policia në Durrës, pasu u kap duje vjedhur ne servis.

29 vjeçari dyshohet se është përgjegjësi i 6 vjedhjeve të ndodhura më parë në disa banesa në Durrës. Policia ka sekuestruar disa nga sendet e vjedhura.

Njoftimi nga policia:

“Finalizohet operacioni policor i koduar ?Servisi?.

Zbardhen 6 vjedhje të ndodhura më parë në qytetin e Durrësit.

Arrestohet autori i dyshuar, pasi u kap në flagrancë duke vjedhur në një servis.

Sekuestrohen disa nga sendet e vjedhura.

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen e atyre të ndodhura më parë, si dhe për  kapjen e arrestimin e autorëve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Durrës, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar ?Servisi?, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

Xh., 29 vjeç., banues në lagjen nr. 17, Durrës. Ky shtetas u kap në flagrancë nga shërbimet e Policisë, duke vjedhur 40 pompa nafte në servisin e shtetasit F. S., 61 vjeç.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet që ky shtetas të jetë autor i 6 vjedhjeve të tjera të ndodhura në harkun kohor 21.11.2021 – 27.11.2021, në disa lagje të qytetit të Durrësit.

Ky shtetas ka vjedhur matës elektrikë dhe pajisje të tjera elektrike, si dhe orendi shtëpiake në 5 banesa, konkretisht në banesat e shtetasve P. N., banues në lagjen nr. 15 Durrës, E. Ç., B. S., E. M. dhe E. N., banues në lagjen nr. 17 e 17/1, si dhe protofolin e shtetasit F. S., banues në lagjen nr. 14, Durrës.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të veprimtarisë kriminale të këtij shtetasi, në fushën e vjedhjes së pronës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme”./CNA.al

Lajmet e fundit nga