LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Stuhi dhe reshje shiu në Vlorë, përmbyten disa rrugë në qytet

28 Nëntor 2021, 19:21, Kronika CNA

Moti i keq me shtrëngata dhe erë të forte që ka përfshirë Vlorën, ka krijuar vështirësi të mëdha në qarkullimin e automjeteve, duke kufizuar pamjen për shoferët.

Si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut, uji ka dalë mbi trotuare. Në pothuajse të gjithë kryqëzimet e qytetit janë krijuar radhë trafiku për shkak të kufizimit të lëvizjes.

Ndërkohë përkeqësimi i motit dhe deti me dallgë kanë sjellë pezullimin e lundrimit detar në Vlorë. Mësohet se për shkak të këtyre kushteve të motit, lundrimi do të jetë i pezulluar deri në datën 30 nëntor./CNA.al

Lajmet e fundit nga