LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitje në Tepelenë/ Tre persona hyjnë me forcë në banesë dhe vjedhin paratë

28 Nëntor 2021, 12:33, Kronika CNA

Në fshatin Luzat të Tepelenës ka ndodhur një grabitje, ku tre persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e A.M, 68 vjeç dhe kanë vjedhur një sasi parash prej 200.000 lekë të reja.

68 vjeçari bën me dije se tre grabitësit nuk kanë ushtruar dhunë mbi të.

?Rreth orës 00:20 të datës 28.11.2021, shtetasi A. M., 68 vjeç, banues në fshatin Luzat, Tepelenë, ka njoftuar se rreth orës 21:45 të datës 27.11.2021, në banesën e tij kanë shkuar tre shtetas të paidentifikuar (të pamaskuar dhe të paarmatosur), të cilët i kanë marrë shumën 200.000 lekë të reja.

Shtetasi A. M. ka kallëzuar para shërbimeve të Policisë se ka qënë i vetëm në banesë dhe tre personat e paidentifikuar nuk kanë ushtruar dhunë mbi të.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë. Grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve, si dhe për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes?, njofton policia./ CNA.al

Lajmet e fundit nga