LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E qëlluan me silenciator/ Policia jep detajet, si tentuan ta eliminojnë ish kryetarin e Komunës Velipojë

29 Nëntor 2021, 18:24, Kronika CNA
E qëlluan me silenciator/ Policia jep detajet, si tentuan ta

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me atentatin ndaj ish-kryetarit të Komunës së Velipojës, Pashko Ujka.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shtëpisë së tij, në një lulishte pranë Kishës Ortodokse ku ai ka qenë duke ecur.

Ujka është plagosur në shtyllën kurrizore ndërkohë që është transportuar në spital.

Shkodër/ Informacion paraprak

Rreth orës 18:15, në lagjen ?Vasil Shanto? Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

Lajmet e fundit nga