LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Iu bë atentat/ Humb jetën në spital ish-deputeti

29 Nëntor 2021, 19:11, Kronika CNA
Iu bë atentat/ Humb jetën në spital ish-deputeti

Ndërron jetë në spitalin e Shkodrës ish-deputeti Pashko Ujka.

64-vjeçari nuk ka mundur t?i mbijetojë plagëve të marra, teksa u qëllua mbremjen e sotme me plumb në shpinë.

Ish deputetit iu bë pritë rreth ores 18:00 dhe u qëllua me silenciator në lulishten pranë Kishës Ortodokse, teksa ishte duke shkuar në shtëpi.

Si pasojë e plagosjes Ujka humbi shumë gjak dhe pavarësisht thirrjes së familjes për ndihmë për të dhuruar, ai ndërroi jetë rreth orës 20:00.

 

Lajmet e fundit nga