LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e 8 vjeçarit në Fier/ Gledis Nano zbardh të dhëna rreth autorit të ngjarjes horror

1 Dhjetor 2021, 10:04, Kronika CNA
Vrasja e 8 vjeçarit në Fier/ Gledis Nano zbardh të dhëna

Drejtori i Përgjithshëm  i Policisë së Shtetit Gledis Nano, i cili ka raportuar sot në Komisionin e Sigurisë, pas kërkesës së deputetëve të PD, është ndalur edhe tek ngjarja makabre  e ndodhur pak ditë më parë në Fier.

Nano tha se po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe sipas tij autori i krimit, Klodian Çalamani ishte dënuar më parë  vetëm si hajdut banesash.

?Me 16 nëntor u arrestua në flagrancë në Gracalli agresori që kishte groposur një të mitur me inicialet M.V.. Në Policinë e Shtetit ka pasur të dhëna se ai ka qenë hajdut banesash por për personin në fjalë, nuk ka pasur kallëzime në fushën e abuzimit seksual dhe krimeve seksuale?, është shprehur Nano./CNA.al

Lajmet e fundit nga