LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarmi nga varianti Omicron/ Mjeku i njohur qetëson qytetarët

28 Nëntor 2021, 13:29, Lifestyle CNA
Alarmi nga varianti Omicron/ Mjeku i njohur qetëson qytetarët

Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmetika i ka drejtuar një mesazh qytetarëve, në lidhje me variantin Omicron të Covid-19.

Në një postim në rrjetet sociale, mjeku shkruan se ky variant  shkakton simptoma të lehta.

Duke iu referuar Shoqatës Mjekësore të Afrikës së Jugut, por edhe disa raportimeve, Alimehmeti shkruan se viruset evoluojnë natyrisht drejt transmetueshmërisë më të lartë dhe rrezikshmërisë më të ulët.

?Shoqata Mjekësore e Afrikës së Jugut informon se deri tani varianti Omicron shkakton simptoma të lehta!
Shumë zhurmë për asgjë?
Le të presim. Shumë shpejt do ta marrim vesh me siguri.

Viruset evoluojnë natyrisht drejt transmetueshmërisë më të lartë dhe rrezikshmërisë më të ulët?, shkruan Alimehmeti./CNA.al

Lajmet e fundit nga