LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alban Skënderaj zgjedh fjalët më të ëmbla për të uruar ditëlindjen e vajzës: Që kur erdhe ti jeta s‘është më bardhë e zi

28 Nëntor 2021, 09:25, Lifestyle CNA
Alban Skënderaj zgjedh fjalët më të ëmbla për

Alban Skënderaj, sot, në ditën e flamurit gëzon edhe një festë tjetër. Vajza e tij feston ditëlindjen. Për shakak të angazhimeve në koncerte, Albani nuk ka qenë prezent në ditëlindjen e vajzës por ka zgjedhur fjalët më të ëmbla për ta uruar. Ai shprehet se ndihet i trishtuar që nuk është pranë saj por njëkohësisht ndihet i lumtur që ajo ka lindur në ditën e flamurit. Më tej ai ka bërë edhe një urim për të gjithë shqiptarët.

Dashuria e vogel dhe e madhe e babit.

Qe kur erdhe ti jeta s?eshte me bardhe e zi!

Gjithsesi, sot jam i trishtuar sepse eshte hera e pare qe nuk do jem me ty per te festuar ditelindjen tende por ti, ke lindur ne nje dite te shenuar dhe une edhe pse me shume mall per ty do festoj e do kendoj kengen tende njesoj si te te kisha ne krahet e mia. Gezuar shpirt im. Te dua pafund!

Gezuar Festen e Flamurit te dashur bashkeatdhetare kudo ku ndodheni. Jetoni me nder e krenare per prejardhjen tuaj por ne te njejten kohe te gjithe pa perjashtim, ne te voglen e tone, me veprime konkrete, le te bejme me te miren qe atdheu yne te kete nje te ardhme te begate per brezat qe do te vijne“., shkruan Albani në postimin e tij./CNA.al

Lajmet e fundit nga