LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasja për Kuvendin e PD/ Curri: I fituar ai që ka kuorumin

15 Nëntor 2021, 21:46, Politikë CNA
Përplasja për Kuvendin e PD/ Curri: I fituar ai që ka kuorumin

Analisti Arjan Curri ka deklaruar se po të llogaritësh delegatët që do të marrin pjesë në Kuvendin e 11 Dhjetorit, nëse aty do të jetë kuorumi, kjo e rrëzon automatikisht Kongresin e Lulzim Bashës, të planifikuar në datën 18 dhjetor.

I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV, Curri shtoi se nuk mund ta kenë të dy palët kuorumin.

?Në këtë fazë nuk na intereson shumë procedura me firma. Ajo që më intereson mua është kush ka kuorumin. Ose i ka i pari dhe rrëzon të dytin ose e kundërta. Vetëm një mundësi keni, për ta rrëzuar të dytin, duke publikuar kuorumin e Kongresit të parë. 

Unë pozicionohem me atë kongres që ka bazën, delegatët. Duam të dimë, cili ka kuorumin. Nuk mund ta kenë të dy kuorumin. Për mua fiton ai që ka kuorumin. Nëse zoti Paloka thotë kam 4200 firma, i bie kuorumin e ka pari dhe i dyti bie. Përse nuk i publikoni ju, që ta delegjitimoni kongresin e dytë?, tha Curri./CNA.al

Lajmet e fundit nga