LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Çfarë do të ndodhë në PD mëngjesin e 12 dhjetorit?/ Berisha jep përgjigjen

10 Nëntor 2021, 19:04, Politikë CNA

Nga Rogner, në një konferencën për shtyp ish kryeministri Sali Berisha ka folur në lidhje me ecurinë e planeve të Partisë Demokratike. Ai është shprehur se edhe pas 11 dhjetorit PD do vijojë me planet e saj për ringritje.

Partia Demokratike në 12 dhjetor do vijë, të themi e rithemeluar, e ringritur. Ne do të vazhdojë me gjithë projektet e saj. Nuk mbaron çdo gjë në 12 dhjetor. Do vazhdojmë me prokjektet dhe të ngremë Partinë Demokratike“, tha Berisha.

Ai gjithashtu ka folur në lidhje me fatin e kryetarit aktual të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Ai është shprehur se Basha vetë do e përcaktojë vendin e tij.

“Gjatë historisë sonë nga Partia Demokratike janë larguar njerëz por janë larguar vetë. Lulzim Basha dhe gjithë dëmi i tmerrshëm që i ka bërë partisë, megjithëse është për fajin e tij dhe askujt tjetër, përsëri unë mendoj se vetë ai do përcaktojë vendin e tij. Demokratët do flasin me votë për Lulzim Bashën?, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga