LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Lajm/ Gati të dorëzohen 4200 firmat për Kuvendin Kombëtar

10 Nëntor 2021, 18:27, Politikë CNA
Foto-Lajm/ Gati të dorëzohen 4200 firmat për Kuvendin

Ish-kryeministri Sali Bersha do të dorëzojë sot 4200 firmat e delegatëve për thirrjen e Kuvendit Kombëtar.

Firma që do të dorëzohen në PD nga një grup deputetësh, ish deputetësh dhe drejtuesish të vjetër.

Kujtojmë që ditën e djeshme nga Pogradeci, Berisha paralajmëroi Bashën për shkarkimin e tij, dhe mbledhjen e 4200 firmave.

?Për peng-kryetarin kam një lajm shumë të hidhur. Nesër dorëzohen 4200 firma të Kuvendit Kombëtar. I them kryetarit pa parti: përkulu përpara firmave të anëtarëve të PD sepse 4200 kanë firmosur dhe në atë Kuvend do vijnë 10 mijë të tjerë. Do jetë festa më e madhe në historinë e PD-së? ka deklaruar Berisha.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga