LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Do e çmontojmë narkoshtetin”/ Berisha me tone të forta, paralajmëron Ramën

10 Nëntor 2021, 18:38, Politikë CNA

Ka nisur konferenca e thirrur nga ish lideri demokrat Sali Berisha.

Në fjalën e tij, ai theksoi se levizja e tij ka si qëllim rikthimin e Shqipërisë në rrugën e demokracisë dhe integrimit.

Ndërsa shtoi se sot Edi Rama kontrollon 10 % më shumë sot se sa kontrollonte Ramiz Alia.

Prej më shumë se një muaji, mori jetë në një moment kritik të historisë së pruralizimit, lëvizja e  një grupi deputetësh, drejtuesish qëndror dhe lokalë të partisë demokratikë, antarë të kësaj partie me qëllimin më madjor ringritjen e PD, shtrimin e saj në forcë vigane, opozitare dhe me mision cmontimin e narkoshtetit, rikthimin e Shqipërisë në rrugën e demokracisë dhe integrimit.

Në vendosjen e shtetit ligjor. Kjo ka një kusht, para të gjithave dhe mbi të gjitha, shëndrrimin e partisë demokratike në vlerat konservattore. Ju jeni dëshmimtarë se si kreu i meduzës me të gjithë antruzazhin e tij të drogës arriti pothuajse të shuajë opozitarizmin në Shqipëri, arriti që të shëndrojë partinë demokratike në një parti që u laguar këto 8 vite nga vlerat e saj themelore.

Gjë që pati pasoja katrastofale. Mandatin e tretë të Edi Ramës. Nuk e  mohojmë që në këtë ka luajtur rol edhe Xhorxh Soros me mafjen e tij, armik i konseravtorizmit. Ai bëri gjithcka që në Shqipëri të rikthehet monizmi.

Ju jeni dëshimtarë që sot Edi Rama kontrollon 10 % më shumë sot se sa kontrollonte Ramiz Alia?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga