LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Spektakël në Premier League, West Ham i shkakton humbjen e parë Liverpoolit

7 Nëntor 2021, 19:09, Sport CNA
VIDEO/ Spektakël në Premier League, West Ham i shkakton humbjen e

Liverpooli pëson humbjen e parë sezonale në Premier League. Skuadra e Jurgen Klopp është mundur 3-2 në transfertën e vështirë ndaj West Ham. Ekipi i Moyes zhvilloi një ndeshje shumë të mirë duke merituar fitoren.

Ndeshja nisi në malore për ?The Reds? që do të shënonin në portën e tyre me Alisson. Kundërpërgjigja do të vinte në fundin e pjesës së par me Alexandre Arnold.

Gjithsesi West Ham ishte më mirë në fraksionin e dytë duke shënuar dy gola me Fornals dhe Zouma. Origi provoi të rihapte sfidën disa minuta nga fundi, por rezultati nuk do të ndryshonte. West Ham me këtë fitore ngjitet në vendin e tretë me 23 pikë, ndërkohë që Liverpooli ka një pikë më pak.

Lajmet e fundit nga