LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Stadiumi i Maliqit thuajse gati, nis faza e dytë e punimeve

7 Nëntor 2021, 15:33, Sport CNA

Maliqi do bëhet me stadium të ri. Bashkia e këtij qyteti është në punime e sipër për përfundimin e stadiumit të ri. Në pamjet e fundit, gjithçka duket gati me fushën, ndërsa rëra dhe më pas tapeti i barit duhen për të kompletuar gjithçka.

Skuadra e Maliqit luan për të parën herë në histori këtë sezon në Kategorinë e Parë.

Ekipi si pritës ka luajtur në stadiumin e Korçës dhe Devollit, ndërsa pas pak kohësh do rikthehen në shtëpi, me fazën e dytë të punimeve që ka nisur. Kështu, ?Jovan Asko? do ketë tjetër fytyrë pas disa javësh.

Lajmet e fundit nga