LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Cikalleshi kap formën, shkëlqen me gol në Turqi

7 Nëntor 2021, 12:36, Sport CNA
Cikalleshi kap formën, shkëlqen me gol në Turqi

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Sokol Cikalleshi rikthehet te goli teksa ka realizuar mesditën e sotme me Koniasporin e tij në ndeshjen ndaj Gëztepesë.

Kavajasi realizoi në minutën e 25 të takimit teksa u gjend në kohën dhe momentin e duhur për ta shtyrë topin në rrjetë pas një pasimi në shtyllën e dytë dhe duke zhbllokuar sfidën.

Cikalleshi ka realizuar kështu pas një periudhe të gjatë ku i mungonte goli që prej 21 shtatorit në fitoren ku Koniaspori arriti ndaj Altajit në Superligën turke.

Lajmet e fundit nga