LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Fitore spektakolare ndaj Kukësit, Skënderbeu e bën sefte në kampionat

6 Nëntor 2021, 17:45, Sport CNA
VIDEO/ Fitore spektakolare ndaj Kukësit, Skënderbeu e bën sefte

Skënderbeu gjen fitoren e parë sezonale dhe e bën atë në ndeshjen që pritej më pak, atë përballë Kukësit në sfidën e parë të javës së 8- të Abissnet Superiores, ku ia doli të triumfojë me rezultatin 2-1.

Korçarët kishin shfaqur probleme të shumta në këtë fillim sezoni dhe renditeshin të fundit me vetëm tre pikë, megjithatë ndaj Kukësit bënë kthesën e shumëpritur, duke i lënë shumë pak mundësi një kundërshtari që ka treguar se di të luajë futboll dhe në të njëjtën kohë, duke e goditur pa reshtur në kundërsulm.

Bashkë me Skënderbeun, rilind edhe Elvi Berisha, që pas ndëshkimit nga trajneri Memelli, është rikthyer më i fortë e bindur se kurrë, pasi ndaj verilindorëve ishte pa diskutim protagonisti kryesor i fitores, ndonëse nuk shënoi asnjë nga golat.

Ndërkohë, Kukësi pëson humbjen e dytë sezonale dhe mbetet tre pikë larg kreut, ndërsa ky rezultat ?u djeg? jo pak verilindorëve, që këtë sezon kanë pretendime të mëdha.

Skënderbeu ? Kukësi   2-0

Dumfur 53′, Mensah 83

83? GOOOL i Mensah, dyfishon Skënderbeu. Kundërsulm vdekjeprurës me sulmuesin i cili shmang Tafas dhe dërgon sferën në rrjetë. Fillimisht sinjalizohet në pozicion jashtë loje, por VAR korrigjon gjithçka dhe nis përsëri festën në stadium.

53- Mara kroson dhe Dumfur realizon. Në festë Skënderbeu. Korçarët shpërblehen për lojën e bërë.

Lajmet e fundit nga