LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Derbi i Madonninës"/ Milani +7 pikë para, por “bookmakers” shohin Interin favorit

6 Nëntor 2021, 12:28, Sport CNA
"Derbi i Madonninës"/ Milani +7 pikë para, por

Pragndeshja e parë e dy skuadrave të Milanos për këtë sezon, i konsideruar si ?Derbi i Madonninas?, është ajo që përjetohet me një frymë, në pritje të deklaratave në konference të Stefano Pioli dhe Simone Inzaghi dhe të rejat më të fundit nga seancat stërvitore të dy skuadrave.

Sa i përket kuqezinjve, priten konfirmime të mira nga rikuperimet e Rebic dhe Ballo-Touré: dje ata të dy punuan në grup dhe, pa rrethana të paparashikuara, të dy do të thirren për ndeshjen e ?San Siros?.

Milani do të vijë në ndeshjen e nesërme të fortë, pra me një rikuperim të rëndësishëm dhe, mbi të gjitha, me +7 pikë më tepër në renditje ndaj rivalëve zikaltër. Ibra dhe shokët e tij, kanë 10 fitore në 11 ndeshjet e para të Serie A.

Klubi kuqezi nuk kishte nisur kurrë kaq fuqishëm kampionatin dhe derbi i nesërm mund të përshtatej në mënyrë të përkryer për të vendosur ?qershinë? në pjesën e pare të kampionatit.

Megjithatë, duke parë se kush është favorit, sipas ?bookmakers?, Interit i jepet përparësi ndaj Milanit. Sipas analistëve të ?Snai?, për shembull, në San Siro ?2? e zikaltërve kuotohet në 2.20, fitorja e kuqezinjve jepet me 3.05, ndërsa ?X? kuotohet me 3.60.

Shifra të cilat, me sa duket, përmbysin hierarkinë e diktuar deri tani nga fusha, por që ndjekin atë origjinale të hartës.

Interi, në fakt, është në letër më i fortë se Milan, sepse ata janë kampionë në mbrojtje, sepse ata janë një ekip për t?u mposhtur, sepse ata janë një ekip me përvojë dhe mjaft solidë taktikisht dhe mendërisht.

Por Milani e ka demonstruar vazhdimisht në të kaluarën, dy vjet, se është në gjendje të luajë me të gjithë, për të mos përmendur që 57.000 tifozët e Milanit në ?San Siro?, të cilët mund të luajnë një rol vendimtar.

Lajmet e fundit nga