LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ilir Daja befason me deklaratë: Nuk e jap dorëheqjen prej lojtarëve, duhet të...

6 Nëntor 2021, 10:57, Sport CNA
Ilir Daja befason me deklaratë: Nuk e jap dorëheqjen prej

Trajneri i Partizanit, Ilir Daja ka dhënë konferencën e tij për shtyp para mediave për të komentuar mbi sfidën ndaj Kastriotit. Ai tha se e kërkon kthesën nga lojtarët nga java në javë dhe se pret nga ekipi që të dalë nga kjo situatë e rëndë.

DËNIMI- ?Është e vështirë për vetë faktin sepse nuk e ndjen ndeshjen ashtu si gjithmonë dhe janë shumë vite që unë jam trajner. Humbet lidhjen direkte me lojtarët. Nuk e ndjek dot në dinamikë dhe nuk e përcjell dot mesazhin. Vendi më  mirë është në pankinë?.

QETËSIA- ?Kemi krizë rezultatesh dhe kjo është evidente. Partzani nuk është mësuar që të ketë kaq pak pikë të grumbulluara në 7 javë. Kjo nuk është ajo që kemi treguar në fushën e lojës, por gjithashtu kemi luajtur edhe me ekipet më të forta. Asnjë nuk na ka dominuar, por i kemi dominuar ne. Sigurisht që kemi gabuar edhe duke e filluar lojën në disavantazh. Kjo ka bërë që të mos kemi pikë, sepse kemi lojtarë të rinj. Kemi edhe me eksperiencë, por shumë të rinj?.

KASTRIOTI- ?Nuk ka shumë diferenca në këtë kampionat. Edhe ekipi që është i pari dhe i fundit. Kastrioti është një ekip simpatik që luan në disa faza të mira të lojës. Kjo e vështirëson ndeshjen tonë. Por ne presim kthesën dhe duhet të japim më shumë se Kastrioti për të marrë fitoren e parë?.

AGRESIVITETI- ?Ne kërkojmë agresivitet me lojë. Është e dukshme që lojtarët kanë bagazh teknik. Do të thosha që me futjen e VAR-it nuk ka më ndërhyrje të rënda. Sigurisht që duhet ta shtojmë dozën e agresivitetit, por duke mos dalë nga karakteristikat e tyre. Secili ka cilësitë e tij. Duhet ta riparojmë këtë, por të këmbëngulim më shumë te gjërat që kemi. Duhet të imponojmë ritmin?.

STRATEGJIA- ?Nuk më pëlqen të riparoj gabimet, por të vazhdoj punën te pikat e forta. Ne duhet t?i shmangim dyluftimet sepse Kastrioti e ka këtë gjë të mirë. Ne nuk duhet të konfrontohemi me dyluftime fizike, sepse ata janë të fortë?.

KTHESA- ?Ne e presim kthesën nga java në javë. Duhet ta arrijmë fitoren e parë. Mendja duhet të jetë akull dhe zemra të jetë flakë. Kështu arrihet fitorja?.

DREJTUESIT- ?Sipas gazetës tuaj nuk i kam marrëdhëniet e mira me drejtuesit sepse ka 3 muaj që shkruani se nuk kam raport të mirë. Unë jam në kontakt dhe diskutoj shpesh, pavarësisht se kemi mendime të ndryshme. Nuk kam dhënë dorëheqjen për shkak të raportit që kam me lojtarët dhe për të mos u shmangur nga përgjegjësitë?.

MUNGESAT- ?Kemi 4-5 javë që nuk kemi grupin e plotë. Në sulm kemi pasur disa lojtarë. Edhe Cara ka punuar veçmas. Edhe Kaçe na ka munguar, pa harruar ndonjë lojtar tjetër. Por ky nuk është justifikim. Mund t?i minimizojmë këto mungesa. Jemi të bindur për vështirësinë, por do të shkojmë drejt fitores?.

Lajmet e fundit nga