LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skënderbeu pret të shtunën Kukësin, momenti i duhur për fitoren e parë në kampionat

5 Nëntor 2021, 07:51, Sport CNA
Skënderbeu pret të shtunën Kukësin, momenti i duhur për

Skënderbeu nuk ka provuar ende shijën e parë të fitores në kampionat, pavarësisht se kanë kaluar shtatë javë. Situata në kampin bardhekuq, nuk është ajo e duhura dhe normalisht, stafi me lojtarët mbajnë mbi supe përgjegjësinë për gjendjen që skuadra po kalon.

Të shtunën, korcarët ndeshen me Kukësin në shtëpi dhe kjo sfidë shihet si ndeshja e duhur për të shijuar fitoren e parë, aq më tepër që do të luhet edhe para tifozerisë bardhekuqe, e cila gjithmonë e ka mbështetur ekipin.

Sigurisht, kjo nuk do të jetë e lehtë, pasi Kukësi po kalon një formë fantastike në kampionat, por kjo nuk e pengon Skënderbeun të besojë se ka ardhur momenti për të shijuar triumfin e parë për këtë sezon. Ky optimizëm vjen edhe nga fakti që loja e korccarëve ka qenë gjithmonë e mirë, por finalizimi ka munguar.

E shtunë:
Skenderbeu-Kukesi 16:45

Lajmet e fundit nga