LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ishte kërkesë e Koeman, Barcelona nxjerr në shitje dështimin e merkatos së verës

4 Nëntor 2021, 16:38, Sport CNA
Ishte kërkesë e Koeman, Barcelona nxjerr në shitje dështimin

Luuk de Jong do të largohet nga Barcelona në merkaton e janarit. Sulmuesi hollandez ishte një kërkesë specifike e ish trajnerit Koeman gjatë merkatos së verës, por deri më tani ka rezultuar një dështim i madh.

Me largimin e Koeman, De Jong nuk është më në planet e drejtuesve të Barçës e për këtë arsye do të shitet në janar. Këtë sezon, 31-vjeçari ka luajtur në 9 ndeshje në të gjitha kompeticionet dhe ka shënuar vetëm një gol.

Barça e bleu sulmuesin pas largimit të Griezmann, ndërsa tani lojtari do të largohet pas vetëm 6 muajsh. Mediat spanjolle bëjnë me dije se De Jong ka interesim nga Besiktash dhe klubi turk ka gati ofertën për ta marrë që në merkaton e janarit.

Lajmet e fundit nga