LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nuk ka bërë kaq mirë me asnjë skuadër në Champions, shihni statistikën e veçantë të Interit

4 Nëntor 2021, 10:49, Sport CNA
Nuk ka bërë kaq mirë me asnjë skuadër në

Interi arriti të korrte një sukses mjaft të rëndësishëm mbrëmjen e djeshme për rrugëtimin në Champions, duke triumfuar 1-3 në transfertën e Tiraspolit ndaj Sherifit.

Me këtë fitore skuadra e drejtuar nga Simone Inzagi ngjitet në vendin e dytë në grup dhe arrin kuotën e 7 pikëve dhe nga tani e në vazhdim është padrone e fatit të saj.

Sipas faqes së statistikave ?OPTA Paolo?, Interi ka shënuar gjashtë gola ndaj Sherif Tiraspoli në këtë edicion të Champions-it, ku me asnjë skuadër nuk ka bërë kaq mirë në një sezon në këtë kompeticion europian.

Ndeshjen e ardhshme zikaltërit kanë derbin ndaj Milanit në kampionat, ndërsa në Champions do të sfidojnë në shtëpi Shahtjorin dhe Realin në transfertë.

6 – L'Inter ha segnato sei gol contro lo Sheriff Tiraspol in questa edizione di #UCL , contro nessuna squadra ha fatto meglio in una singola stagione nella competizione. Bulli.#SheriffInter

— OptaPaolo ? (@OptaPaolo) November 3, 2021

Lajmet e fundit nga