LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Conference League/ Konte nis me fitore aventurën te Tottenhami, Bodo Glimt sërish "makth" për Romën

4 Nëntor 2021, 21:55, Sport CNA
Conference League/ Konte nis me fitore aventurën te Tottenhami, Bodo Glimt

Ndeshjet e darkës në Ligën e Konferencës kanë sjellë duelin e parë të Antonio Kontes në drejtimin e Totenhem dhe fitoren e parë të tij. Por ajo nuk ishte pa telashe.

Totenhem shkoi në 3-0 ndaj Viteses, por pastaj pësoi dy gola dhe pa Romeron të ndëshkohej me të kuq, duke rrezikuar shumë në minutat e mbetur të sfidës, që u mbyll më pas edhe me dy kartonë të kuq nga miqtë.

Ndërkohë, Roma e Murinjos ndalet përsëri nga Bodo/Glimt e Norvegjisë, e cila barazoi me shifrat 2-2 në Itali, duke qenë dy herë në avantazh ndaj italianëve. Ata rrezikuan deri në fund të sfidës por nuk arritën të siguronin fitoren edhe pse në fushë ishin titullarët.

REZULTATET

Roma-Bodo/Glimt 2-2
54? El Sharaui, 84? Ibanez / 45?+1? Solbaken, 65? Bothaim

Slavia Pragë-Makabi Haifa 1-0
49? Kushta

Union Berlin-Fejnord 1-2
41? Timer / 15? Sinisterra, 72? Desers

PAOK-Kopenhagë 1-2
8? Zivkoviç / 35? Ankersen, 50? Biel

Ren-Mura 1-0
76? Bade

Totenhem-Viteshe 3-2
15? Son, 22? Lukas Mura, 28? (ag) Rasmusen / 32? Rasmusen, 39? Bero

Lajmet e fundit nga