LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Napoli përmbys Legian, italianët fantastikë në Europë/ Ja të gjitha rezultatet

4 Nëntor 2021, 19:50, Sport CNA
Napoli përmbys Legian, italianët fantastikë në Europë/

Napoli ia ka dalë të marrë një fitore të rëndësishme 1-4 nda Legias në transfertë në Europa League.

Vendasit zhbllokuan ndeshjen pas vetëm 10 minutash lojë, me anë të Emreli. Napoletnaët do kundërpërgjigjeshin sapo fillon pjesa e dytë, me Zielinski, i cili ekzekuton po në mënyrë mjeshtëore një penallti.

Po me 11-metërsh, 15 minuta nga fundi, Mertens kalon përpara ekipin e Spalletit. Në fund ka kohë edhe për golat e Lozanos dhe Ounas. Sa i përket shqiptarëve, vetëm Rrahmani nga italianët dhe Kastrati te polakët e nisën titullarë.

Europa League:

Brondy 1-1 Rangers

Galatasaray 1-1 Lokomotiva Moscow

Genk 2-2 West Ham

Legia Warsaw 1-4 Napoli

Monaco 0-0 PSV

Olympiacos 1-2 Frankfurt

Sociedad 1-1 Sturm Graz

Conference League:

Az Alkmaar 1-0 CFR Cluj

Zorya 1-0 Coska Sofia

Gent 1-0 Partizan

LASK 2-0 Alashkert

Lincoln 1-4 Slovan Bratislava

Maccabi Tel Aviv 3-0 HJK

Omonia 1-1 Basel

Randers 2-2 Jablonec

Lajmet e fundit nga