LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inzagi gjen qetësi: Renditjen e rregulluam, tani mendjen te derbi

4 Nëntor 2021, 07:47, Sport CNA
Inzagi gjen qetësi: Renditjen e rregulluam, tani mendjen te derbi

Fitorja me Sherif Tiraspolin ka çliruar Interin që tani më e ka vetë në dorë fatin e saj për rrugëtimin në Ligën e Kampionëve. I këtij mendimi është Simone Inzagi i cili në mikrofonat e ??SportMediaset?? vlerësoi performancën e zikaltërve duke u shprehur:

?Të themi që sonte e rregulluam renditjen, tani fati është në dorën tonë dhe duhet t?i luajmë me shumë kujdes dy ndeshjet e fundit. Djemtë ishin të kthjellët dhe kjo na e bëri dhe më të lehtë ndeshjen. Goditëm portën 10-12 herë dhe gjithashtu goditëm shtyllën.

Derbi me Milanin? Ne e dimë se çfarë loje na pret, klubi dhe tifozët e ndjejnë shumë. Do të duhet ta përgatisim në mënyrën më të mire pasi kemi vetëm 3 ditë e gjysmë kohë. Rikthimi është i gjatë, por do të përpiqemi të rikuperojmë energjitë fizike dhe mbi të gjitha mendore?, u shpreh Inzagi.

Lajmet e fundit nga