LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Milani beson ende te kualifikimi, ja si mund të mbeten në lojë kuqezinjtë

3 Nëntor 2021, 20:13, Sport CNA
Milani beson ende te kualifikimi, ja si mund të mbeten në lojë

Milani nuk ka shkuar më shumë se barazimi në sfidën e luajtur me Porton për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Kuqezinjtë e panë veten në disavantazh pas 6 minutash lojë, ku Diaz ndëshkoi skuadrën e Piolit. Milani humbi toruan duke mos arritur të dalë para. Duhej të vinte minuta e 61-të e pjesës së dytë, ku pas një rrëmujë në zonë, Kalulu godet diagonal dhe topi devijohet nga Mbemba.

Në fundin e takimit, Ibra shënoi duke dërguar në delir kuqezinjtë, por goli u anulua për pozicion jashtë loje. Sfida përfundoi dhe skuadra ndanë nga një pikë. Milani mbetet në vendin e fundit në renditje, ndërsa Porto shkon në vendin e dytë me 5 pikë. Kuqezinjve do tu duhej një fitore e Liverpulit ndaj Atletikos në mbrëmje për të mbajtur gjallë aventurën në Champions.

Lajmet e fundit nga